Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΞΑΙΡΕΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ

ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΞΑΙΡΕΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ

H αίθουσα του αμφιθεάτρου στο  Νέο Μουσείο της Ακρόπολης, όπου πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 26 Νοεμβρίου η τελετή απονομής των βραβείων του 3ου Διεθνούς Μαθητικού Διαγωνισμού με θέμα «Το σχολείο μας: Το σχολείο που ζήσαμε – Το σχολείο που ονειρευόμαστε» αποδείχθηκε -ακόμη μια φορά -πολύ μικρή όχι μόνο για να χωρέσει μαθητές και εκπαιδευτικούς που ήρθαν από κάθε γωνιά της Ελλάδας και του κόσμου, αλλά και για όλα αυτά τα όμορφα συναισθήματα που γέννησαν οι δουλειές των παιδιών.

Στον διαγωνισμό που διοργάνωσαν το Μουσείο Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης  του Εθνικού Κέντρου Έρευνας & Διάσωσης Σχολικού Υλικού και το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης του Υπουργείου Παιδείας Έρευνας συμμετείχαν εκατοντάδες σχολεία απ’ όλη την Ελλάδα και την Ομογένεια δίνοντας το δικό τους ξεχωριστό στίγμα.

Το σχολείο μας τιμήθηκε με το Βραβείο Εξαίρετης Δημιουργίας.

15215823 10210974306099469_1783719681_o 2